Poszukiwanie rzeczywistości Justyna Pennards-Sycz

Projekt pt. „Poszukiwanie Rzeczywistości” stanowi rozwinięcie problematyki tożsamosci jednostki w świetle tezy, że obiektywna rzeczywistość nie istnieje.

Justyna Pennards-Sycz

Justyna Pennards-Sycz

Jest to forma artystycznej podróży po miejscach mniej lub bardziej realnych, w której artystka podejmuje rozważania na temat natury ludzkiej – zarówno w kontekście jej fizycznej, jak i duchowej formy. Abstrakcyjne płótna zgromadzone na wystawie reprezentują naturalną tęsknotę człowieka za niezwykłością dnia codziennego – są próbą odpowiedzenia na pytanie o kolor, smak, zapach życia, które z czasem pokrywają się szarym cieniem banalności. „Poszukiwanie Rzeczywistości” jest akceptacją ograniczeń świata zewnętrznego, na gruncie których można zbudować własny dom.

Physalia Physalis uczy sie latac, 3 czesci, 100 x 80

Physalia Physalis uczy sie latac, 3 czesci, 100 x 80

Pierwsza wystawa Justyny Pennards-Sycz w Polsce jest wynikiem poszukiwań własnej przestrzeni w rzeczywistości pełnej sztucznych granic. Czasem absurdalna i groteskowa, chwilami pełna życia i radości – wielokrotna zmiana kraju zamieszkania była dla artystki możliwością zmierzenia się z pytaniem: „Kim jestem?”. Stanowiła ona również motor napędowy dalszego poszukiwania ukrytych znaczeń w otaczającym nas świecie.

Justyna Pennards-Sycz, Berlin na nas czeka, 120 x 90

Organizatorzy wystawy: Centrum Kultury Agora, Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej
Opieka kuratorska: Kama Wróbel
Patronat główny: Rynekisztuka.pl

Wystawę uświetni degustacja win marki Pieroth (www.pieroth.com.pl)

Wernisaż wystawy:
20 września, 2013 roku
godz.19.30
Centrum Kultury Agora
Serbska 5a, Wrocław
http://www.ckagora.pl
Wystawa potrwa do 16 października 2013 roku.