Prezentacja artystów wystawy Przypływ-Odpływ

Zapraszamy do zapoznania się z biografiami artystycznymi twórców biorących udział w czerwcowej wystawie Przypływ-odpływ. 

Aleksandra Bełz-RajtakAleksandra Bełz-Rajtak  ( ur. w 1986 roku, w Biłgoraju) . Ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum w Krasnobrodzie, Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu.  W latach 2007-2010 studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku malarstwo. Dyplom Licencjacki z malarstwa obroniła w 2011 roku w pracowni  Intermediów i Rysunku ad. II st Jana Gryki. Od 2010 roku do chwili obecnej studiuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na katedrze sztuki mediów. Wśród obszarów sztuki i kultury wizualnej, którymi się zajmuje, najważniejsze są: malarstwo, rysunek, fotografia, grafika komputerowa,wideo oraz animacja.

Grzegorz BolibokGrzegorz Bolibok  (ur. 1989 roku w Lublinie) – Obecnie student III roku Grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Przygodę ze sztuką rozpoczął w wieku lat dwóch. Zbieracz bodźców i doświadczeń.

Krzysztof Bryła (ur. 1984 w Biłgoraju) – absolwent malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym. Obecnie student ASP Wrocław.  Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Inspirację do pracy nad obrazami czerpie z otaczającej go rzeczywistości. Najczęściej portretuje przedmioty funkcjonalne, które odnajduje w swoim najbliższym otoczeniu, takie jak bankomat, Toi Toi, saturator, tablica meteorologiczna, drzwi itd. Przedmioty odzwierciedlone na płótnie w skali 1: 1 zacierają granice: tego, co prawdziwe, z tym, co iluzjonistyczne. Jego prace można było oglądać  m.in. w Lublinie, Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Zamościu, a także w Opavie i Hradec Kralove.

Justyna Dybala (ur. 1986 r. w w Lublinie) –  absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, dyplom z projektowania graficznego i grafiki warsztatowej obroniony w 2010 roku, zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym, obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Blog: www.jadybala.blogspot.com

Miłosz FlisMiłosz Flis – absolwent wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom obronił w 2012 roku w pracowni prof. Janusza Kucharskiego. Aktualnie zajmuje się rzeźbą, malarstwem i grafiką, projekty realizując w oparciu o eksperymentay zarówno formalne, jak i technologiczne. Interesuje się równocześnie abstrakcją i figuratywizmem. Nie lubi polityki.  Molosh.tumblr.com  lubiezny.tumblr.com

Adam Grudzień

Adam Grudzień – redaktor naczelny pisma SZPIC. Przepłynął już Odrę wszerz i wzdłuż stylem na pieska. Jednak jego miejscem docelowym jest Berlin. Tam jako pierwszy emigrant zamierza opłynąć Wyspę Muzeów podczas pełni. Interesuje się art-akwarystyką oraz sztukami walki.

Paulina HendigeryPaulina Hendigery (ur.  1984 r. w Lublinie) – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta – studiowała na wydziale malarstwa i rzeźby. W 2005 roku uczestniczyła w trzeciej edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Jej prace można było oglądać m.in. na wystawach w Warszawie (From a whisper to a scream, Galearnia; wystawa indywidualna w Galerii  Farbiarnia) oraz we Wrocławiu (wystawa prac dyplomowych, Aula ASP) .

Seweryn JańskiSeweryn Jański (ur.1981 r. w Świdniku) –  w 2009 roku ukończył Wydział Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. P. Błażejewskiego. Brał udział w licznych wystawach, a jego prace można było oglądać we Wrocławiu, Zamościu, Toruniu, Szczecinie,  Spisska (Słowacja),  Melbourne (Australia), Congelton (Anglia). W 2010 roku otrzymał drugie miejsce na rzeszowskim Triennale Malarstwa Współczesnego”Jesienne konfrontacje”, a w 2011 wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodego Wrocławia.

Paweł MarcinekPaweł Marcinek ( ur. 1986 roku w Świdniku) – w 2009 rozpoczął studia na Wydziale Artystycznym w Lublinie, a w wyniku poszukiwań-  nie tylko artystycznych, lecz też geograficznych – kwaterując przez rok w Łodzi, trafił na ASP we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem oraz innymi mediami w zależności od potrzeby. Stara się nie ograniczać jeśli chodzi o technikę, więc często sama forma nadaje pracom treść – ale nie jest to regułą. Artystę interesują zarówno znalezione „śmieci” , jak i efekt który pozostawia np.zdarta tapeta na ścianie. Punktem wyjścia w pracach prezentowanych w Agorze są znalezione fragmenty przedmiotów, które pobudzają artystę do zostawienia na nich swojego śladu. Jest to pewna forma malarstwa na desce, w której ważny jest związek między przedmiotem, a swego rodzaju intruzem, którym jest zatrzymany celowo zaciek, a nie jak często się to zdarza – usunięty z estetycznej powierzchni łazienki czy kuchni przez domowników o pedantycznych zapędach.

Michał MejnartowiczMichał Mejnartowicz  (ur.w 1986 r. w Świdniku) – ukończył studia licencjackie broniąc dyplom z malarstwa u prof. Donata Kowalskiego na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uprawia malarstwo, asamblaż, tworzy instalacje, formy ceramiczne, redaguje krótkie teksty prozą przeważnie o tej samej treści. Jeden z nich mają Państwo teraz czytać. Brał udział w licznych wystawach, m.in.  No Budget Show 4 – Galeria Beta MOCAK-u, Kraków, 2012 Misto (Nie)idealne – Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Lublin 2012, Autoportret – lustro i inne wspomnienia – Młode Forum Sztuki przy Galerii Białej, Lublin 2013

Michał NowickiMichał Nowicki (ur. 25.09 1990 r. w Chełmie) – w 2012 roku ukończył Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym. Obecnie student Projektowania Graficznego II stopnia we Wrocławiu. Członek wrocławskiej grupy artystycznej „Yello”. Współzałożyciel grupy „Pigmentality” zajmującej się malarstwem cyfrowym i ilustracją.  Jego prace podejmują tematy w obrębie fantastyki i science fiction.


Kamil Pieczykolan Kamil Pieczykolan –  skończył Liceum Plastyczne w Zamościu. Obecnie jest studentem malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, komiksem i komponowaniem muzyki. W swojej pracy używam wszelkich technik/sposobów, które pozwalają zostawić jakikolwiek ślad na płaszczyźnie, którą najczęściej jest odpowiednio wcześniej przygotowany papier kredowy. Obok narzędzi typowych, jak węgiel, grafit, tusz, gwasz lub długopis, sięgam także m. in. po gąbkę, papier ścierny, fragmenty cegły, emulsję akrylową, lakier w sprayu itp.

Paulina PlutaPaulina Pluta – artystka emigrująca. Studiowała na wydziale Grafiki na Uniwersytecie Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, później Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie jest na roku dyplomowym na Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu. Czy jak większość absolwentów tej uczelni, Paulina wyemigruje aby otworzyć przewód doktorski w Monachium?

Krzysztof Rubach  Krzysztof Rubach  (ur. 8.06.1986 r. w Parczewie)  – edukację plastyczną rozpoczął w gimnazjum plastycznym przy Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie na kierunku reklama wizualna. Tam też ukończył liceum plastyczne na kierunku snycerstwo. Po szkole średniej wybrał jednak malarstwo i w 2006 roku rozpoczął studia na tymże kierunku w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu dolnym. Za pracę licencjacką pod tytułem „7 grzechów głównych” otrzymał wyróżnienie dziekana. W roku 2009 podjął na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie studia uzupełniające, które ukończył w 2011 roku. Cyklem prac pod tytułem „Fetysz” obronił tytuł magistra sztuki. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Najczęściej podejmowanym przeze mnie tematem w malarstwie jest akt. Pozwala mi on na poszukiwania przede wszystkim formalne, ale nie tylko. Przedstawienie nagiego człowieka zmusza mnie do odkrywania coraz wyrazistszej materii malarskiej, mięsistego gestu i wyszukanego koloru. Jednak nie da się ukryć, że temat ten interesuje mnie również przez treść, którą niesie. Z czysto formalnej zabawy przeistacza się w pytanie o to, czym jest człowiek. Staram się traktować ciało jak przedmiot, często obiekt seksualny, ale też tworzywo służące pokazywaniu pewnych idei. Usiłuję pytać o to, co tkwi w człowieku oprócz mięśni, narządów i skóry, paradoksalnie pokazując jedynie materialny charakter malowanych modeli.

agnieszka siebielecAgnieszka Siebielec (ur. 1983r.) – studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Zakres najczęściej podejmowanych działań artystycznych: malarstwo, projektowanie graficzne.

Bogusława TrelaBogusława Trela  (ur. 1983 r.) –  ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morendo w Zamościu oraz Lart Studio Aktorskie w Krakowie, studentka Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Eksperymentuje z fotografią dokumentalną i video. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i festiwalach min. w University of Southern Queensland w Australii (2012) oraz wystawie Sony World Photography Award /Londyn, Berlin (2013),  Miała też wystawę indywidualną w galerii Pod Madonną w Zamościu w 2003 r.

Ola Wach –  (ur. w 1983 w Puławach) W 2008r. uzyskała dyplom w dziedzinie rysunku i grafiki warsztatowej w poznańskiej ASP. Studiowała również na na Uniwersytecie M.Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2002-2004) oraz Universite Rennes 2 we Francji. Wielokrotna stypendystka – m.in. stypendium artystyczne Fundacji Novakultura, Bella Rechka, Bułgaria (2008), stypendium artystyczne prezydenta miasta Poznań (2008). Jej prace można było oglądać na wystawach na Litwie (2009), w Bułgarii (2009), w Niemczech (2007), a także w  Toruniu, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Karolina Włodek

Karolina MariaWłodek ( ur. 1989 roku w Puławach) – absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym ( dyplom z malarstwa pod kierunkiem dr hab Mariusza Drzewińskiego). Obecnie studentka IV roku Mediacji Sztuki na ASP we Wrocławiu. W swoich poszukiwaniach często inspiruje się grami z dzieciństwa łącząc je z postacią ludzką. Eksperymentuje z różnymi tworzywami (blacha, sklejka, drewno, folia magnetyczna…). Interesuje ją interdyscyplinarność sztuk i powrót do tradycji (przez 6 lat należała do Zespołu Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej Fundacja Muzyka Kresów w Lublinie).

Kamila WolszczakKamila Wolszczak – ukończyła studia licencjackie w Instytucie Sztuk Plastycznych, UMCS w Lublinie. Aktualnie jest na ostatnim roku studiów magisterskich na ASP we Wrocławiu. Lubi koty, kawę i słońce. Na co dzień zajmuje się kuratorskim projektem Samonośne Uniwersalne Wystawy oraz porusza się w obszarze sztuki instalacji, video, performance i opisów rysunkowych. Nie lubi komarów, anyżówki i błota. Ubiegły semestr spędziła na stypendium Erasmus, UPV w Valenci. Obecnie odbywa  praktyki kuratorskie w Galerii H2O w Barcelonie.