PO CO SZTUKA W AGORZE? 11.04-5.05.2013

PO CO SZTUKA W AGORZE? to wielowymiarowa prezentacja działań ciekawszych twórców młodego pokolenia, których sposób kreacji jest zaangażowany, bezkompromisowy i odporny na wszelkie mody. W ramach wystawy będzie można zobaczyć malarstwo, obiekt oraz współczesny design.

poco_agora_pocztówa_2-1

Wystawa organizowana jest we współpracy z wrocławską POCO Galerią, która zrzeszając w dużej mierze artystów off’owych, daje szanse zapoznania się z aktualnymi trendami, prezentującymi bogaty wachlarz postaw i technik artystycznych.

 Monika Skorupska, Koty widzą więcej i bardziej, 160x160/ olej na płótnie

Monika Skorupska, Koty widzą więcej i bardziej, 160×160/ olej na płótnie

Po co?

Chcemy pokazać, że sztuka nierozerwalnie wiąże się z przestrzenią miejską. Zjawiska te wpływają na siebie nawzajem, potrzebują się, reagują, dysocjują i sprzęgają. Nie może być inaczej, skoro miasto i jego architektura są punktem wyjścia, są wielkim płótnem, galerią totalną. Miasto dla sztuki to nie tylko przestrzeń i komentarz, to także niewyczerpalny strumień interpretacji, chaos i porządek, źródło i ujście.

Maciek Salamon, 100x 70 kraj ziemniaka, sitodruk

Maciek Salamon, 100x 70 kraj ziemniaka, sitodruk

POCO Galeria łączy twórczość artystów z naturalną potrzebą sztuki do bycia umiejscowioną, zakorzenioną w kontekście miasta. Na co dzień koegzystuje z pracownią architektoniczną, która w sposób organiczny chcę transformować miasto tam gdzie sztuka już nie sięga, jednocześnie zajmując się promocją artystów, wywodzących się często z awangardy street art’u.

Beata Rojek, Go, olej na płótnie, 110 x 150CM

Beata Rojek, Go, olej na płótnie, 110 x 150CM

Artyści biorący udział w wystawie:

Bart Art, Marta Borkowska, Paweł Borkowski (FRM Kid), Artur Grucela, Łukasz Jagoda, Honorata Jakubowska, Agnieszka Kajper, Janek Koza, Paweł Lisek, Bartek Majchrzak, XY Anka Mierzejewska, Aleksandra Mróz, Edmund Okstom, Marysia Orzeszyna, Magdalena Peszkowska, Karolina Pietrzyk, Hubert Pokrandt, Dorota Poprawa, Rafał Pyster, Beata Rojek, Maciek Salamon, Małgorzata Sawicka, Anna Szejdewik (Coxie), Monika Skorupska, Michał Sosiński, Ewelina Sośniak, Stanisław Szumski (SZUM), Antoni Wajda, Ewa Zwarycz

Hubert Pokrandt/ bez tytułu/ 70x90, olej na płótnie, 2011

Hubert Pokrandt/ bez tytułu/ 70×90, olej na płótnie, 2011

Kurator wystawy: Kama Wróbel (Galeria CK Agora), Marysia Orzeszyna (PO CO Galeria)

Wystawa zbiorowa organizowana we współpracy z wrocławską POCO Galeria.

wernisaż: 11 kwietnia 2013 r., godz. 18.00
wystawa czynna od 11 kwietnia do 5 maja 2013
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00
Galeria Centrum Kultury AGORA, wstęp wolny

autor/ POCO Galeria / ZASTAWA STOŁOWA/CZARNO - BIAŁY, unikatowy stół, Vintagefoto/MELUZYNAstudio.com

autor/ POCO Galeria / ZASTAWA STOŁOWA/CZARNO – BIAŁY, unikatowy stół, Vintage
foto/MELUZYNAstudio.com