Marcin Ludwin o wystawie Oblicza/Oblicza

„Ja nie istnieje; ty nie istniejesz; on, ona, ono…” – relacja z wystawy „Oblicza/Oblicza” Pawła Modzelewskiego

O wystawie Pawła Modzelewskiego na portalu kulturanatychMIASTOwa.pl pisze Marcin Ludwin. Poniżej fragment, a całość tekstu można przeczytać na portalu pod LINKIEM

W cieniu polskiej, złotej depresji wrocławska CK Agora ruszyła z nowym programem wystaw. Po roku animowanym przez Magdę Ziębę przestrzeń ekspozycyjną przejmuje Kama Wróbel. Od 12 października do 4 listopada mogliśmy zobaczyć pierwszą propozycję przygotowaną przez tę młodą kuratorkę. Na wystawie Oblicza/ Oblicza została zaprezentowana twórczość Pawła Modzelewskiego silnie związana z tematyką tożsamości. Część prac była już pokazywana w innych miejscach, jednak dopiero Galeria CK Agora udostępniła przestrzeń do zbudowania spójnej narracji.

Otwarcie wystawy Pawła Modzelewskiego

Otwarcie wystawy Pawła Modzelewskiego, praca  Invigilator

Do wystawy prowadził wąski, zaciemniony korytarz, na którego ścianach zostały powieszone lustra oraz telewizory wyświetlające Pawła Modzelewskiego próbującego nawiązać ze zwiedzającym kontakt (Inwigilator – czyli rozwarstwienie wtórne, 2011). Od razu zostajemy zaatakowani wątpliwościami, artysta wymusza na nas przemyślenie wątków ontologicznych, co nabiera dużego rozmachu, kiedy spojrzy się na odbicia zwielokrotnione lustrami.

Marcin Ludwin

Cały tekst kulturanatychMIASTOwa.pl